تبلیغات
 • کد نمایش افراد آنلاین
 • وبلاگicon
  بـــــــــــــــــــــــــــــــــــه روز _انریکه - تقدیری از “El Perdedor” شاهکار انریکه ( اسطوره لاتین پاپ )
  بـــــــــــــــــــــــــــــــــــه روز _انریکه
  به وبلاگ انریکه خوش اومدید امیدوارم مطالب مورد نظرتون رو پیدا کرده باشین♥♥نظر یادت نره♥♥

  اهنگ ال پرددور به معنای بازنده،سینگلی اسپانیایی از انریکه س که حدود سال ۲۰۰۵ نوشته شده. سینگلی که هر قلبی به آسونی بهش می بازه و عاشقش میشه . به همین خاطر حال و هوای اهنگای قدیمی انریکه رو برای فنا زنده میکنه و به ادم یه حس نوستالژیک میده.همونطور که میدونید این اهنگ با همکاری مارکو انتونیو سولیس خونده شده که در نخستین البومِ انریکه اهنگ inventame رو برای انریکه تنظیم کرد.با اینکه این دوآرتیست اختلاف سنی زیادی دارن اما جدای از همکار بودن،با هم دوستای خوبی هم هستند و انریکه احترام زیادی برای مارکو قائله.انریکه این اهنگو هشت سال پیش نوشت و در این مدت منتظر یه فرصت خوب برای همکاری، ضبط و انتشارش بود.تا اینکه بعد از هشت سال تصمیم گرفت با مارکو این اهنگو ضبط کنه.تصمیم انریکه و سبک سنگین کردنش در این چند سال باعث میشه بیشتر به موفقیت این اهنگ امیدوار باشیم.این اهنگ از زمان انتشارش در چارت های مختلف،مخصوصا چارت های ای تونز در مکزیکو و کشورهای لاتین در رده های ۱ تا ۵ بوده و همچنان هم این موفقیت ادامه داره. و در کنار لوکو یک شاهکار جاویدان دیگه از خودش به جای میذاره . ویدیوی این اهنگ توسط جسی تررو کارگردانی شد که در پستای اخیر درباره ی این کارگردان توضیحاتی داده بودیم.این ویدیو در مکزیک فیلمبرداری شد و ضبطش ۲۴ ساعت،یعنی فقط یه روز طول کشید تا شاهکار به تصویر کشیده بشه .

  “در وسعت نگاهت من یک بازنده ام”


  توصیف شاهکار زبون شاهانه میخواد و دلی بزرگ و عاشق ….. نمیدونستیم چطور و از کجا آغاز کنیم تا گوشه ای از احساس ژرف و عمیق آهنگو به تصویر بکشه .اما میخوایم با این مطلب احساسمونو شریک بشیم و با هم از این اهنگ و ویدئوی زیبا لذت ببریم و در عمق سوزناک و دلنشین و در قلب تپندش غرق بشیم و خودمون رو جزئی ازون احساس کنیم .عشق عشق و عشق ….زندگی یعنی همین

  el perdedor king of latin pop

  “صورتم را می نگری یا آشوب دلم را ؟! سینه ام را ببین که مالامال از تو شده .

  زندگیم را برای پاکیه نگاهت فدا می کنم“

  ویدیو با صحنه ی ورود دختر و پسر جوون شروع میشه.دختر با یه لباس شب قرمز و بلند دست در دست دوست پسرش از کنار دو اسب که نماد نجابت و استقامته،وارد سالن میشن و پا روی فرش قرمز میزارن.فرش قرمزی که به خاطر این دو جوان عاشق پهن شده.سالن و مهمون ها رو میبینید.رنگ های سفید و سیاه رو در تمام ویدیو مشاهده می کنید.جز رنگ قرمزی که رنگ لب ها،لباس و گل های رز هست هیچ رنگ دیگه ای چشم شما رو نمیگیره.همونطور که می بینید در سالن از هر چیزی جفت وجود داره.از سطح شطرنجی زمین گرفته تا شمع ها،میزها،صندلی ها،مهمون ها،رقصنده ها،نوازنده ها،اسب ها،و حتی چراغ ها و خلاصه هر چیزی که در راست میبینید قرینه اش رو سمت چپ هم میتونید مشاهده کنید.

  el perdedor -enrique ft marco antonio

  اینجاست که با نشستن دختر و پسر سر میز و ورود پسر جوان که خواننده ی بار هست و قیافه ی غمناکش متوجه میشیم که این دختر عشق سابق این پسر جوان بوده.چهره و چشمای بی نهایت غمگینشو میبینیم که در تلاشه با به یاد اوردن گذشته و چیزی که در حال میبینه،از فکر کردن به آینده فرار کنه.سکوت پسرِ خواننده از تمام صداهایی که در مهمونی به گوش میرسه بلندتر و سنگینتره.در تبلیغ اهنگ هم اگه یادتون باشه جدای از صدای جمعیت که غالب بود،صدای بمی از خواننده به گوش میرسید.مثل کسی که توی اب داره خفه میشه و درخواست کمک میکنه اما صداش نمیرسه.

  enrique-el perdedor 

  دراینجا پسرخواننده وارد سالن میشه،دختر رو میبینه و به میکروفون نزدیک میشه.فرصتیه که این صدای خفه رو که مدت هاست در گلو داره به گوش دختر برسونه.رقصنده ها شروع یه رقصیدن میکنن و خواننده با یه سوال اهنگو شروع میکنه”حالا که از ازمون عشقت سربلند بیرون اومدم دیگه چی از من میخوای؟”اینجاس که دختر متوجه ی انریکه میشه و دستش از دست عشقش جدا میشه و لبخند رو لباش خشک میشه.اینجاس که انریکه تحمل این همه سختی و دل شکستن و دورویی رو، سربلندی از عشق میدونه و با دیدن دختر و پسر باز هم داغ دلش تازه میشه و ازش میپرسه که دیگه از من چی میخوای وقتی که در امتحان عشقت قبول شدم؟اینجاس که خواننده با احساس فراوون و بستن چشماش میخواد گذشته ی خودشو با دختر در حین خوندن به یاد بیاره و با باز شدن چشاش و دیدن دختر، انگار با چشمای باز شاهد کابوسی وحشتناکه.و همینطور دختر رو میبینید که یهو به زمین خیره میشه  با یاداوری خاطراتش دنیا رو سرش خراب میشه.مثل یه ادم مجرم که شدیدا خودشو مقصر میدونه و فکر میکنه بخشیده شده و هر از گاهی با یاداوری اعمالش سرشو زیر میندازه.

  enrique -sandra-el perdedor

  خواننده ی پسر از دورویی دختر میگه.میگه که نمیتونه با دورویی زندگی کنه.به دختر میگه که قلبمو به پوچی رسوندی و دیگه هیچی واسم نمونده که از دست بدم.اینجاس که پسری که کنار دختر نشسته سعی میکنه با لمس کردن دختر اونو از غرق شدن در افکارش نجات بده اما دختر بیشتر پریشون و غرق میشه.همزمان عشق رو میتونید در چهره و رقص رقصنده ها روی صفحه ی شطرنجی که نماد سفید و سیاهی های تموم نشدنیه زندگیه  ببینید.مارکو به عنوان همخوان وارد میشه و با خوندنش بر این احساسات غمگین پسر خواننده صحه میزاره،انگار که خودش این دردو خوب میفهمه.میگه که تاب مقاومت در برابر این حس رو نداره که مثل زمستون منجمدش میکنه.میگه که حس پوچی خیلی راحت تر از فراموش کردنته.همین حس پوچی رو میتونید در وجود خواننده ی جوون ببینید.ترجیح میده با حس پوچی زندگی کنه و خودشو از تمام تعلقات جدا کنه و چیزی واسه از دست دادن نداشته باشه.حاضر نیس که با فراموش کردن خاطراتش به عشقش و گذشته ش خیانت کنه.ترجیح میده پوچ و بی احساس باشه و با خاطراتش زندگی کنه.

  enrique - marco -el perdedor

  پسری که با دیدن داغ دلش باز هم خودشو گم میکنه و سردرگم میشه و باز هم تمام نقشه هاش برای وانمود کردن به بی احساسی،نقش بر اب میشه.با تمنا از دختر میخواد که بش دروغ نگه و ازین دو رویی دست برداره.تمنا رو میتونید از چشماش بخونید.تمنایی که میتونید از صداش بشنوید.میخواد تو این بازی که مثل بازی شطرنجه،بازنده باشه تا اینکه بخواد اسیر این عشق دروغین باشه.خواننده تمام این مدت بدون نگاه به چهره ی دختر حرف از دردی میزنه که این مدت قلبشو به پوچی رسونده.دختر به چهره ی عشق سابقش خیره میشه وبی اختیار بدون اینکه پلک بزنه اشکش سرازیر میشه.و در اخر سوالی رو که اول ازش پرسیده بود دوباره تکرار میکنه”حالا که از ازمون عشقت سربلند بیرون اومدم،چی ازم میخوای”؟اینجاست که دختر بلند میشه.مهمونا دست میزنن.شاید یه لحظه به این فکر کنید که دختر میخواد بره و عشق سابقه ش رو بغل کنه….اما نه….اون پا میشه و با چشمای پر از اشک مثل بازنده ها مراسم رو ترک میکنه…اینجاس که میفهمیم بازنده ی واقعی دختره .

   end of video

  el perdedor -end of


   پشت صحنه موزیک ویدئو شاهکار “El Perdedor” ساعاتی پیش منتشر شده که در زیر به همراه متن و ترجمه آهنگ در قالب pdf دانلود خواهید کرد .

  Enrique Iglesias ft Marco Antonio Solis- El Perdedor (Behind The Scenes)_s

  دانلود پشت صحنه ی ویدئو از مدیافایر

  لینک دانلود

  el perdedor-pdf

  دانلود pdf متن و ترجمه آهنگ

  نوع مطلب : اهنگ ها، دانلود ، مروری بر اثار انریکه، ویدیو ، 
  برچسب ها :
  لینک های مرتبط :

  چهارشنبه 2 بهمن 1392
  چهارشنبه 29 مرداد 1393 08:45 ب.ظ
  ستاره جان اون دختره بازیگر سریال همسان بود توفارسی وان
  چهارشنبه 29 مرداد 1393 08:44 ب.ظ
  عالی بود
  چهارشنبه 30 بهمن 1392 02:30 ب.ظ
  درود.واقعا عالی بود. من دنبال متن این آهنگ خیلی گشتم شما از همه بهتر ترجمه و تحلیل کرده بودین. سپاس
  چهارشنبه 23 بهمن 1392 03:38 ب.ظ
  چه تحلیل جالبی داشت!thank you
  پنجشنبه 17 بهمن 1392 05:12 ب.ظ
  هرچی تقدیرت کنم بازم کمه
  پنجشنبه 17 بهمن 1392 03:07 ب.ظ
  لطفا لینک دانلود آهنگ رو هم بذارید
  peranses mini

  چشم میزارم
  پنجشنبه 17 بهمن 1392 10:30 ق.ظ
  منظورم اون سایتی هستش که رو تصاویر انریکه نوشته شده.از اونجا جواب سوالمو گرفتم.اسم اون خانوم هم اشتباه تایپی شد ساندرا اچه وریا... تا اطلاعات کافی ندارین مطلب نذارین .با تشکر
  peranses mini

  خانم ستاره همینو تو گوگل سرچ کن ببین چی میاد
  چهارشنبه 16 بهمن 1392 12:09 ق.ظ
  شما که اطلاعات ندارین خاهشا جواب ندین.من از سایت که خودتون معرفی کردین اطلاعات گرفتم.ایشون یاندرا اچه وریا بازیگر نقش اول سریال همسان هستش که فیلم معروفی بود تو زمان خودش...
  peranses mini

  خانم عزیز اطلاعات مارو قبول نداری این جا نیا
  منم به کسی سایتی معرفی نکردم
  یکشنبه 13 بهمن 1392 10:15 ب.ظ
  سلام.این دختری که لباس قرمز پوشیده کیه؟ خیلی واسم اشناست.بازیگره؟خواننده؟اگه کسی میدونه خواهشا اسم کاملشو بگه....منتظرما
  peranses mini

  مطلبی در مورد این گذاشتم
  جمعه 11 بهمن 1392 10:26 ب.ظ
  معرکه
  چهارشنبه 2 بهمن 1392 07:06 ب.ظ
  شـــــــــــــاهکاره واقعا...عااااااااااااااااالی چقدر زیبا..
   
  لبخندناراحتچشمک
  نیشخندبغلسوال
  قلبخجالتزبان
  ماچتعجبعصبانی
  عینکشیطانگریه
  خندهقهقههخداحافظ
  سبزقهرهورا
  دستگلتفکر
  نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


  درباره وبلاگ


  توفان‌ها
  در رقصِ عظیمِ تو
  به شکوهمندی
  نی‌لبکی می‌نوازند،
  و ترانه‌ی رگ‌هایت
  آفتابِ همیشه را طالع می‌کند

  مدیر وبلاگ : peranses mini
  نویسندگان
  نظرسنجی
  شما کدام خواننده رابیشتر دوست دارید؟
  آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
  فرم تماس
  نام و نام خانوادگی
  آدرس ایمیل

  پیج رنک گوگل

  پیج رنک سایت شما

  پیج رنک